ce pot face daca am un chist de 8 cm?

Ciclul menstrual

Postata de ALEXUTZZA cu 9 ani in urma.

BUNA SEARA AM FOST ACUM 3 LUNI LA UN CONTROL GINECOLOGIC ,CA NU AM CICLUL REGULAT O LUNA IMI VINE UNA NU SI TOT ASA SI AM DEPISTAT CA AM UN CHIST OVARIAN VOLUMINOS PE OVARUL DREPT DE 8 CM MA VAZUT UN DOCTOR REZIDENT SI MI-A PROPUS SA MA OPEREZ AM REFUZAT AM MAI FFOST LA ALT DOCTOR MI-A SPUS CA AM UN CHIST DE 5 CM DUPA CE MA VAZUSE REZIDENTUL MI A VENIT MENSTRUATIA SI MA GANDESC CA A MAI SCAZUT IAR LUNA ASTA IARA NU AM AVUT CICLU CE SE INTAMPLA DAC IMI PUTETI RASPUNDE MA DOARE FOARTE RAU CATEODATA OVARELE NU MEREU SI AM STAT ASA CE SE POATE INATMPLA ? MULTUMESC O SEARA BUNA

Raspunsuri (8)

luminita270

acum 9 ani

Draga mea,clar ca acolo sunt probleme.Chisturile ovariene sunt intalnite din ce in ce mai des in randul femeilor,dar hai sa gandim ce ai de facut.In primul rand,daca esti din Bucuresti,exista o dna dr. extraordinara la Sp.Giulesti.Se numeste ENACHE ANDREEA,este un om cu un suflet extraordinar,fa-i o vizita si explica-i tot ce se petrece cu tine,arata-i analizele recente si dansa te va indruma si ajuta.E clar ca ai ocare polichistice,probabil ca va necesita o laparoscopie,dar sa stii ca operatia este usoara,neinvaziva si nedureroasa.Sanatate!

ALEXUTZZA

acum 9 ani

da sunt din bucuresti imi este frica de operatie foarte rau si plus de asta am o si am o situatie financiara foarte p***a da ti un numaru de al dansei sa vad cand ma poate vedea va rog va multumesc din suflet sanatate "!!!

luminita270

acum 9 ani

0723218402 CREDE-MA,NU ARE DE CE SA-TI FIE TEAMA,ESTE USOARE,NU SIMTI ABSOLUT NIMIC.SUNT 3 INTEPATURI MICI,DAR CE ALEGI? SA STAI TIMORATA SAU SA AI UN REZULTAT OK? EU TE ASTEPT CU VESTI BUNE!

ALEXUTZZA

acum 9 ani

va multumesc!! mult mi e foarte teama de asta o sa o sun pe dansa sa vb sa vad ce spune dar sa fiu putin pregatita ma doare foarte rau de cateva zile ma inteapa asa o sa vin cu vestii bune sper multumesc mult sper sa. v fie bine!!!

luminita270

acum 9 ani

Daca nu esti alergica la Indometacin,mergi la farmacie,il gasesti sub forma de supozitoare.Poti lua si ceva gen NO-SPA sau antiinflamator Flamexin.SANATATE!

luminita270

acum 9 ani

Daca nu esti alergica la Indometacin,mergi la farmacie,il gasesti sub forma de supozitoare.Poti lua si ceva gen NO-SPA sau antiinflamator Flamexin.SANATATE!

ALEXUTZZA

acum 9 ani

da va multumesc din suflet !! o sa merg sa iau

luminita270

acum 9 ani

Ai sa vezi ca totul merge bine,poate ai avut o anexita netratata(anexita doare,cistita e altceva,ustura,a nu se confunda cele doua).Te astept cu vesti bune.PUP!