ce poate fi?

Ciclul menstrual

Postata de gabyy25 cu 12 ani in urma.

buna!va rog sa imi spuneti daca s-a intamplat cuiva sa ii vina ciclul o luna intreaga,care poate fi cauza?mentionez ca iau anticoncepionale de 2 luni.multumesc

Raspunsuri (2)

mihaela1509

acum 12 ani

buna... ai luat anticonceptionalele dupa ce ti le-a recomandat medicul sau dupa capul tau?le-ai inceput corect?adica din prima zi dupa terminarea cm
daca nu ai le-ai luat asa te sfatuiesc sa mergi la un medic chiar daca esti la cm

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,
oricum ati fi luat anticonceptionalele, de la medic sau din proprie initiativa, daca v-a venit ciclul o luna intreaga (ati avut sangerare chiar o luna intreaga??) ar trebui sa mergeti la un medic ginecolog. ca sa evitati mai multe drumuri, inainte sa luati o trimitere de la medicul de familie.

va urez o seara buna