Ce poate fi ?

Ciclul menstrual

Postata de diana_11_29 cu 14 ani in urma.

In ziua a 14 a C.M. mi s-a facut testul Papanicolau. Abia dupa 2 zile mi-a aparut o scurgere maronie. Dupa 3 zile inca nu a disparut. Poate fi inceputul unui nou ciclu sau e ca urmare a efectuarii testului? Mentionez ca nu am un ciclu f. regulat. ( 22-27 zile) si inca nu am rezultatul testui. Va multumesc !

Raspunsuri (4)

gabriela T

acum 14 ani

Buna , nu cred ca ai de ce sa to faci griji.Testul P se recolteaza din colul uterin ,zona fiind foarte sensibila si periuta de recoltare putin rigida ,de cele mai multe ori apare o usoara sangerare locala(asta nu inseamna rana).Deci e posibil ca scurgerea respectiva sa fie in urma recoltarii.

diana_11_29

acum 14 ani

Buna ! Iti multumesc pentru raspuns.

Ionela

acum 14 ani

Aceasta scurgere pe care o ai poate fi din cauza unei raceli sau poate ai probleme la ovare. Ar fi bine sa mergi sa-ti faci un control ginecologic. Numai bine.

diana_11_29

acum 14 ani

Buna ! Controlul l-am facut deja, dupa test si e totul in regula. Iti multumesc pentru mesaj.