ce mi se intampla

Ciclul menstrual

Postata de MONSSERAT cu 14 ani in urma.

De la inceput am avut ciclul menstrual neregulat, si mereu mi-a venit in intervalul de 35-40 de zile. Nu simt dureri sau altceva, si as vrea sa stiu daca este asta vreo problema. De obicei, cand am imi curge mai mult in primele 2 sau 3 zile. Ce as putea sa fac?

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Mergi la un control si vorbeste cu medicul sa-ti dea anticonceptionale pentru a-ti regla menstruatia.

Bacu Crina

acum 14 ani

Probabil este vorba despre vreo dereglare hormonala. Inainte de a-ti recomanda anticonceptionale, medicul ginecolog ar trebui sa iti recomande un set de analize hormonale, iar in functie de rezultatul acestora sa iti prescrie tipul de pilule anticonceptionale.

Iuli

acum 13 ani

NU GINECOLOG, CI ENDOCRINOLOG!!!!!!!!! Ginecologul e pt probleme vaginale, nu pentru disfunctii hormonale!!!