ce as putea sa am?

Ciclul menstrual

Postata de vera33 cu 13 ani in urma.

Buna.Am o problema si sper sa ma ajutati.In 7 nov mi a venit menstruatia cu dureri groaznice si am eliminat foarte putin sange.A durat 2 zile dupa care s a oprit,iar in 11 nov am avut o scurgere de sange foarte discrete,doar putin pe hartie.In urma cu 2 luni am facut toate analizele si testul papa nicolau si totul e ok.In general am ciclul regulat la 28 de zile.Eu si sotul meu ne dorim un copil dar nu se intampla,de 3 luni avem contact neprotejat.Nu inteleg de ce nu raman gravida,mai am 2 copii care au venit foarte usor.In ultimul timp dupa fiecare act sexual am dureri de mijloc.Va rog sa mi spuneti ce as putea sa am.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

O dereglare hormonala, o cistita, o anexita, o inflamatie de un tip... Numai medicul poate spune sigur... Test de sarcina ati facut?

vera33

acum 13 ani

Am facut test si e negativ,am facut acum 2 luni si tratament pentru hormoni cu laptisor de matca in stare pura,Anexita am avut si nu sunt aceleasi dureri.M am gandit ca poate fi vreo raceala dar nu inteleg de ce ma doare mijlocul,e o durere care persista,aproape mereu o simt dar mai intens dupa actul sexual.Imi doresc sa fiu insarcinata dar nu sunt.multumesc pentru raspuns