CAuza intirzierii ciclului

Ciclul menstrual

Postata de Frida cu 14 ani in urma.

sorry dar am intrebare....am avut un act sexual neprotejat acum 2 luni,in primele 15 ore am baut pastila de a doua zi...ea reprezenta in sine doar o pastila,cilul mia venit peste 3 saptamini la data cuvenita,dar luna urmatoare,adika akum ,trebuia sa fie pe 5 shi e deja 19,poate fi sarcina sau e o problema de la pastila aia?plissssss

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 14 ani

Fa-ti un test de sarcina. Daca iese negativ e de la pastila. Daca nu iti vine in urmatoarea luna, mergi la medic.

Frida

acum 14 ani

ok... i''ll...thank....bai da ma tem...ceva strashnik

Preity

acum 14 ani

De ce sa te temi?Nu rezolvi nimic!Fa-ti un test.Daca e negativ mergi la medic.Desi crede-ma,e posibil sa-ti vina dupa ce vezi testul negativ.Asta pentru ca intarzierea menstrei este acum si din cauza temerii tale.So chill,fa-ti un test si mai vezi pe urma ce si cum.

cichi

acum 14 ani

posibil sa fie din cauza stresului, dar sa fii sigura fa un test de sarcina

Preity

acum 14 ani

Frida iubita,zi-ne si noua ce ai facut!

Frida

acum 14 ani

am facut ))ihaaaa e negativ.)) iuhuuuuu )dar ciclu inca nu mia aparut...ilashtept shi pe ala)

Preity

acum 14 ani

Nu-l mai astepta,asa am asteptat si eu 4 luni.A fost un dereglaj la mine.Culmea,nu hormonal si psihic(probleme cu fetita mea).Am luat Duphaston o saptamana si dupa asta imediat mi-a venit.Mergi la gineco,iti face un control,iti da tratament si gata.Esti adolescenta,hormonii isi fac de cap si daca e o dereglare hormonala nu e bine sa o lasi asa(afecteaza pe toate planurile).Te pup si ma bucur ca testul e negativ.

Frida

acum 14 ani

SO dragele mele)) hai ca sa pornit shi cilcu)) Aleluiaaa))totul e in regula.....Preity thanks for sfat..am o prietena ku big problems ku hormonii ashtea..o trimat la doctor numaidekit...thank u all....HAve a good dat...a no more stories))