care poate fi cauza acestei intarzieri?

Ciclul menstrual

Postata de danna33 cu 12 ani in urma.

Sunf foarte nelinistita, deoarece mi-a intarziat menstruatia....dupa 2 zile de la ultima menstruatie am avut un contact sexual neprotejat...dar nu a ejaculat in mine...ultima menstruatie a fost prima menstruatie dupa o laparoscopie la un chist ovarian...ultima menstruatia s-a instalat dupa 28 de zile de la penultima....am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative...care poate fi cauza acestei intarzieri?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Pot fi extrem de multe cauze, ginecologice sau hormonale. In plus, daca nu doriti copii, de ce nu folositi prezervativul?

danna33

acum 12 ani

in tot acest timp de la operatie pana acum am facut tratament pt colpita si pt o mica rana pe col cu spalaturi vaginale si ovule...si am endometrul gros..

danna33

acum 12 ani

ce poate fi?

Iuli

acum 12 ani

In timpul acestui tratament este necesara ABSTINENTA SEXUALA iar dupa tratament, CONTACTUL PROTEJAT. In ritmul acesta nu veti scapa niciodata de infectie si va puteti pricopsi si cu o sarcina pe care va trebui sa o avortati din cauza tratamentului. Nu pot sa inteleg...