care este durata normala?

Ciclul menstrual

Postata de s_anca85 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am folosit a treia zi dupa ciclul menstrual contraceptia de urgenta iar dupa o saptamana am inceput sa sangerez... Aceste sangerari dureaza deja de 9 zile si nu pare sa se opreasca. Nu sunt abundente iar coloarea e maroniu inchis. Care ar fi dupata normala a acestori sangerari?

Raspunsuri (2)

s_anca85

acum 12 ani

Buna ziua! Am folosit a treia zi dupa ciclul menstrual contraceptia de urgenta iar dupa o saptamana am inceput sa sangerez...Aceste sangerari dureaza deja de 9 zile si nu pare sa se opreasca. Nu sunt abundente iar culoare e maroniu inchis. Care ar fi durata normala a acestor sangerari? Am folosit Levonelle 1500.

Iuli

acum 12 ani

Nu exista o durata normala. Nici macar sangerarea nu poate fi numita normala sau nu. Pur si simplu fiecare femeie reactioneaza diferit la aceasta pastila. Eu am luat de 2 ori Escapelle si nu am avut absolut nimic in afara de o usoara durere si tensiune a sanilor. Deci nu exista reguli.
Tot ce pot sa iti spun este ca daca situatia persista, sa mergi la medic.