cand sa incep cu Duphaston

Ciclul menstrual

Postata de Iuliana152129031 cu 13 ani in urma.

Buna seara,
Am 43 ani si de la incepuul lui februarie am avut 4 cicluri menstruale.Dupa cel de-al 2 lea am facut un control ginecologic si un Papanicolau,care au iesit OK.Mi s-a recomandat Duphston in a 16 zi de ciclu,dar eu il am dupa 11,14 zile.Ce fac?Cand incep un tratament?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Cum aduca il aveti dupa 11-14 zile? Nu inteleg. Aveti menstruatie din 2 in 2saptamani?

Iuliana152129031

acum 13 ani

da,la 13 sau 14 zile in ultimele 2 luni,e o dereglare mi s-a spus

Iuli

acum 13 ani

Imi cer scuze, acum am vazut ca ati avut 4 cicluri in februarie. In primul rand sigur a fost menstruatie? Poate a fost un sindrom intermenstrual... Apoi, urmati ce v-a spus medicul. In ziua 11, incepeti Duphaston.

Iuliana152129031

acum 13 ani

Ce sindrom,ca au fost exact cicluri..
Cand imi era lumea mai draga..atunci incepea

marina

acum 13 ani

draga mea si eu am inceput sa iau Duphaston dar sunt la prima doza si sunt curioasa sa vad ce efecte are.am tot 43 ani si iau medicamentul pentru ciclu ff abundent dar sper sa rezolv ceva cu asta. In ce te priveste cred ca ar trebui sa iei medicamentul in a 16 a zi de cand ai avut ciclul ultima data, adica chiar daca iti vine ciclul in a 11 a zi, sa calculezi pana la 16 si atunci sa il iei, chiar daca sangerezi. E doar o parere, stii ca cele mai bune sfaturi le da tot medicul.