c?um?Să fac sami vină ciclul menstrual ?

Ciclul menstrual

Postata de doboseru mariana cu un an in urma.

Bună ziua am și eu o problema cu ciclul menstrual luna februarie am avut dar luna martie nu am avut deloc vreau un răspuns ce se întâmplă

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Absenta ciclului menstrual, numita amenoree, poate avea o varietate de cauze, inclusiv probleme hormonale, tulburari ale tiroidei, stres, schimbari in greutate, sarcina sau alte probleme de sanatate.
Este important sa discutati cu un medic specialist pentru a afla cauza absentei ciclului menstrual.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Mai multe informatii despre acest subiect aflati aici:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/amenoreea-sau-lipsa-menstruatiei_1096
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cum-pot-fi-evitate-si-tratate-problemele-menstruatiei-anormalei_15213

Mitrea Gabriela

acum un an

Și mie la fel🤦‍♀️