Câte șanse sunt să rămâi însărcinată dacă nu a ejaculat în mine + după 2 zile am avut ciclu??

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11698065104 cu 6 luni in urma.

Durere de burtă deja de 2 săptămâni mai mult nici un simptom

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Ciclul menstrual este o indicatie ca nu a avut loc o fecundare si ca uterul se pregateste pentru un nou ciclu.

Durerea de burta timp de doua saptamani poate fi cauzata de mai multe motive, inclusiv dezechilibre hormonale, stres, afectiuni digestive sau alte probleme de sanatate. In cazul in care durerea persista sau devine insuportabila, este recomandat sa consulti un medic pentru un diagnostic adecvat.

Recomandam intotdeauna sa folositi metode contraceptive eficiente pentru a preveni sarcina. Daca aveti intrebari sau ingrijorari legate de sarcina sau de sanatatea dumneavoastra, este cel mai bine sa va adresati unui medic sau sa faceti un test de sarcina pentru a obtine un raspuns clar.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/totul-despre-contraceptie-ce-metoda-ti-se-potriveste_16293