burta

Ciclul menstrual

Postata de daniella12 cu 12 ani in urma.

ce sa fac sa nu ma mai doara burta cand sunt pe ciclul menstrual ma doare si nu stiu ce pot face!!!!si maine ma duc la scoala nu siu cum o sa pot rezista!

Raspunsuri (14)

Iuli

acum 12 ani

Cumpara supozitor cu Movalis de la farmacie si pune-ti unul. Daca nu cedeaza, ia un algocalmin.

IULIA

acum 11 ani

ia o sticla de plastic umplo cu apa fierbinte si puno in locul unde te duare si dupaia stai in pat vro 10-30 de min.in pat:)

anonim

acum 11 ani

I-a un ipubrofen s-au un algolcamin s-au cel mai bine mladite de zmeur de la farmacie sunt naturale si decat chimicalele sunt mai bune!S-au pune o sticla cu apa fierbinte pe locul unde te doare!Stai linistita in pat nu face efort fizic si in 4,5 zile iti trece maximum sapte daca e mai mult decat sapte zile ar fii bine sa consulti un ginecolog!Stai fara griji trece e ceva fiziologic!!!

Cristina

acum 10 ani

Bine zis ipuprofen .. ii cel mai bun . . si eu am dureri foarte mari . Dar de la ipubrofen trece .

oxana

acum 10 ani

aca te doare ia o sticla de plastic si upli cu apa fierbite si o tii pana trece

andreea

acum 10 ani

ia un agogalmin si va trec imd

adriana

acum 10 ani

te poti lega cu o carpatdn

adriana

acum 9 ani

Este adevarat cu apa fierbinte mie mi-a trecut.

robert

acum 9 ani

bea ceai,puneti ceva rece pe burta

riki

acum 9 ani

p***ao p**a

nirya

acum 8 ani

Merci

ratakor

acum 8 ani

Ve sa fac ma doare burta rau

GuestUser

acum 8 ani

Ma doare burta rau ce sa fac??

Eu..

acum 8 ani

Ia un,, mig400"