Buna

Ciclul menstrual

Postata de Mirelutsa cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o intrebare si vreau sa o tradati serios. Acum 6 zile am vrut sa-mi incep viata sexuala cu iubitul meu,iar in timpul preludiului dupa ce el si-a pus prezervativ si a vrut sa inceapa actul propriu zis am constatat amandoi ca prezervativul nu mai era. Mentionez ca m-a atins putin in zona vaginului. Aseara la fix 5 zile m-am trezit cu o sangerare pe chilot,iar ca sa vad daca este din zona vaginui m.am sters,dar nu mai era nimic. Se poate sa fi ramas insarcinata? Mai am o saptamana pana ar trebui sa-mi vina. Greaturi am insa pe acestea le am in fiecare dimineata si cred ca sunt si de la infectia urinala pe care o am si am tratat.o cu Urinal,constipatie nu...nu am nici ameteli si stare de oboseala. Sunt doar foarte stresata. Multumesc mult si sper sa tratati intrebarea mea cu seriozitate.

Raspunsuri (2)

Jullllia

acum 8 ani

Nu ai cum să fii însărcinată.
Poți să mai aștepti 10 zile și să-ți faci etstul de sarcină.

Sângerarea poate fi post act sexual, mai ales că a fost pentru prima dată.

Jullllia

acum 8 ani

Nu te mai stresa și bucură-te de fiecare moment cu iubitul tău!

P.S.: Aveți grijă cu prezervativul! Ar trebui însă să știi că acesta nu cade oricum și oricând și fără voia unuia dintre cei doi participanți la actul sexual.