Poate sa fie vorba de o sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de a.le.xa. cu 9 ani in urma.

buna,
Am o intrebare.. azi ar fi 28 de zile de la ultimul CM si nimic. Am nevoie de un raspun deoarece in luna iunie am avut CM de doua ori respectiv in 13 si 25. Se poate aceasta dereglare sa fie de la Anticonceptionale ? Mentionez ca in perioada 13 iunie pana in 21 am avut contacte sexuale neprotejate. Am doar dureri de burta si niste mici dureri de sfracuri. Astept mesaj urgent despre ce parere aveti, se poate sa fie vorba de o sarcina sau doar dereglare hormonala am facut test de sarcina inainte de cele 28 de zile si a iesit negativ, sunt in imposibiliate de a efectua un beta HCG cantitativ. Va roooog rasp. urgent!!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Testul de sarcina puteti sa il repetati peste 1 saptamana. Cel mai probabil, este vorba de o tulburare hormonala insa, ar fi bine sa consultati si un ginecolog.