buna

Ciclul menstrual

Postata de bubu&bala cu 12 ani in urma.

buna ,am si eu o intrebare de ce ma tinut ciclul doar 2 zile normal ma tine cam 5-6 zile si imi vine foarte tare si in ultimul timp este regulat (inainte il aveam foarte dereglat deorece am avut chist ,dar acum nu mai am probleme ) si sunt putin pusa pe ganduri ca de ce ma tinut doar 2 zile sar putea sa fiu insarcinata ?C a eu de fel sunt o mancacioasa si acum abea mai manc .multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

poate fi vorba despre o sarcina daca in ultima luna ati intretinut relatii sexuale neprotejate, de aceea, in acest caz ar trebui sa utilizati un test de sarcina (la o saptamana dupa contactul sexual, de preferinta din urina de dimineata), sau poate fi vorba despre o dereglare hormonala,etc, motiv pentru care ar trebui sa va prezentati la medicul ginecolog pentru un consult.

va urez o zi buna