buna

Ciclul menstrual

Postata de petrutza15 cu 13 ani in urma.

mi-a intarziat CM 4zile,pot fi insarcinata?

Raspunsuri (18)

iasmina157101

acum 13 ani

:) depinde ce ai facut ? eu am 5 zile de intarziere si nu sunt ....cred ca la mine e de la o infectie sau cine stie :) au fost luni in care a intarziat si 10 zile ..fati si tu un test :)cel mai simplu

petrutza15

acum 13 ani

de 2ani fac acelasi lucru cu prietenul meu si nu am ramas,mi-e frica sa fac testul,dak iese pozitiv

iasmina157101

acum 13 ani

Pfu nu stiu ce sa zic nu ma simt in masura sa dau sfaturi ....dar daca sti ca ai folosit protectie nu are de ce saºti fie frica ..daca nu ai folosit mai bine dai fuguta saºti faci un test ......sper sa nu fi daca nuºti doresti :).......dar macar nu mai stai cu griji dupa test

petrutza15

acum 13 ani

asa o sa fac.ms mult .

Iuli

acum 13 ani

Daca de 2 ani nu ai ramas, nu inseamna ca nu vei ramane. Fa un test de sarcina, cu cat mai repede afli cu atat mai repede poti lua o decizie.

petrutza15

acum 13 ani

am facut testul si a iesit negativ,dar CM inca nu mi-a venit.ce sa fac?mentionez k nu am nici un simptom in afara faptului k mi-au iesit cosuri k in fiecare luna cand imi vine CM,nimic mai mult.ajutati-ma va rog.multumesc anticipat

iasmina

acum 13 ani

buna petrutza ....si eu sunt in a 6 zi de intarziere ...azi am avut senzati adin nou ca o sami vina maºm trezit cu o durere groaznica de burta si de spate si ce savezi ..nup nu a venit ...nu mai zic de sani :) is ca pietrele ...daca tia iesit negativ mai asteapt apana l ao saptamana mai faci unu ..sa fi sigura ....poate sa fie sio dereglare hormonala ...cred ....

petrutza15

acum 13 ani

ms mult de rasp,sper sa-mi vina,si tie la fel

asa

acum 13 ani

Intarzierea poate fi provocata si de stres,de administrarea unor medicamente..Eu de cate ori am luat antibiotice pt o gripa de ex,mi-a intarziat destul e mult si a si tinut mult.Nu trebuie sa te panichezi.Mai repeta testul peste cateva zile,in cazul in care nu vine pe parcurs.Bafta!

iasmina

acum 13 ani

petrutza vreo noutate ceva?

petrutza15

acum 13 ani

nici o noutate,am ami facut acum o ora un test si tot negativ

iasmina

acum 13 ani

azi am 7 zile de obicei nu trece mai mult de 9....si nu mi se intampla asta in fiecare luna doar uneori ..de exemplu luna asta am facut ceva mai multe exerciti la bicicleta medicinala ..probabil se trage si de la asta

petrutza15

acum 13 ani

si eu am facut exercitii si in plus mi-am cumparat o centura din aia ce vibreaza si am cam exagerat luna asta cu ea.se poate sa fie si de la asta?

iasmina

acum 13 ani

Cu siguranta ..eu am o bicicleta acasa si fac uneori ..si am observat ca de cate ori intrec masura ma astept la intarzieri ....si de aia uneori nici numºi fac griji ..

petrutza15

acum 13 ani

oricum dak nu imi vine zilele astea o sa merg la ginecolog sa vad,teste nu mai fac.soramea e insarcinata in 9sapt si de a primul test i-a iesit pozitiv.la mine au iesit ambele negative,deci mai bn nu ma mai stresez.dak e sa fie,asta e.nu era in plan dar daca e o sa-l pastrez.dar totusi sper sa nu fie

petrutza15

acum 13 ani

si ms de incurajari,chiar aveam nevoie sa-mi spuna cineva k poate fi si de la altceva intarzierea

iasmina

acum 13 ani

la mine a aparut asa ca succes:)

petrutza15

acum 13 ani

''neatza fetelor.in sfarsit a aparut si la mine.mult succes la toate si un PASTE FERICIT!!!