buna

Ciclul menstrual

Postata de Cristina675 cu 13 ani in urma.

buna ziua am si eu o intrebare pe data de 1 dec mi-a venit ciclu si am inceput sa iau pastile yasimn dar in momentul de fata am interupt deoare ce ma simteam foarte rau de la si azi data de 13.12.2010 mia venit iar ciclu. Va rog raspuns.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu mai lua anticonceptionale daca nu ai nevoie de ele medical (ai un chist sau o dereglare sau ti le-a prescris ENDOCRINOLOGUL). Acum ti-a venit din nou pentru ca le-ai intrerupt, e normal. Ciclul care iti vine cu anticonceptionale este de fapt o sangerare artificiala, provocata de intreruperea acestor pastile, ca sa le dea psihic impresia femeilor ca au ciclu in continuare. Nu trebuie sa te sperii. Ai facut bine ca le-ai intrerupt daca iti faceau rau. Si eu am avut mari probleme de la ele (inclusiv un nodul la san pe care il am si acum...). Foloseste de acum incolo prezervativul la ORICE contact sexual si consulta medicul endocrinolog, ca sa vezi daca esti ok.

ina

acum 13 ani

Cum spune si Iuli ceea ce se intampla cu tine este normal. Vezi cum evolueaza problema in continuare si daca mai apar dereglari mergi la un endocrinolog