buna

Ciclul menstrual

Postata de oana raul cu 13 ani in urma.

am ciclu de 2 saptamani si nu imi trece
de ce ?
ajutor

Raspunsuri (26)

elena

acum 13 ani

Raceala, chist ovarian, dereglare hormonala pot fi mai multe cauze. Mergi de urgenta la dr pt ca te anemiezi. Acesta nu este ciclu, ci hemoragie. Sanatate.

geo_ruxy

acum 13 ani

Dupa 2 saptamani alegi sa pui intrebarea asta? Trebuia sa realizezi de o sapt ca ceva nu e in regula. Fugi la doctor!

crina

acum 13 ani

Nu vreau sa te sperii dar am patit si eu de doua ori ca nu mi sa oprit menstruatia si dr m-a internat de urgenta stiu ca mi-a dat ceva ergomed injectii si pastile diagnosticul a fost endometrita hemoragica a doua oara cu aceeasi problema mi-a dat dr. gentamicina injectabil si anticonceptionale Yasmine doua luni, am auzit ca se opreste cu vitamina K. Du-te la dr nu sta ca faci o anemie si apoi o sa ai ce trata. Sanatate!

mirona74

acum 13 ani

Mergi de urgenta la medic! Nu e de glumit, o pierdere de sange de atat de mult timp este extrem de periculoasa. Pana una-alta, ia clasicul Clorocalcin, Vitamina K... Dar nu e decat o solutie temporara, nu glumi cu sanatatea ta, chiar vrei sa ajungi la spital cu perfuzii si pe jumatate lesinata????

oana raul

acum 13 ani

va multumesc mult pt raspunsuri

cristina16

acum 13 ani

am ciclu de 27 de zile. am facut p***aa si am luat pastila de a doua zi. si am scapat de una si am dat in alta. mie cam frica sa merg la ginecolog. spuneti-mi ce sa fac... va rog

VICTORIA

acum 13 ani

NU-MI TRECE CICLU DOASR NU SUNT INSARCINATRA VTY

Maria

acum 12 ani

Sal,si eu am ciclu de 2 sap.dar mentionez,eu inaine nu I''ll aveam regulat.si nu imi trece.ce pot face?mersi

Adela

acum 11 ani

ai fost la doctor? Ce ti-a zis ?

Raisa

acum 11 ani

am ciclu de 2 saptamani...ma cam sperie..nu vreau la doctor...oare poate fii vorba de vreo sarcina ??

Maylis

acum 11 ani

Buna si eu am ciclu de 2saptamani si nu e prima data. Am fost si la ginecolog si à zis ça u am nimic si mia schimbat anticonceptionalele. Nu am avut problème din astea inainte sa nasc, dupa ce am nascut timp de un an o tin numai asa. Sau mai imi vine de doua ori in luna si am slabit foarte mult. Ajutatima-ma multumesc

bya

acum 11 ani

e vorba de o raceala netratata cu consecinte grave. poate fi vorba de la aceasta banala raceala de un mic chist dar nu te speria se trateaza. dar cel mai bine e sa te duci la un ginecolog si sa faci un ecograf

mica

acum 10 ani

Luna trecuta pe la jumatatea luni mia venit mestruatia a tinut 3 zile ca de obicei, dupa doua saptamani mia venit din nou foarte putin dar un sage tulbure si cheaguri mici ma dor ovarele am o saptamana decand nu se opreste va rog daca puteti sami dati un raspuns clar nu vreau la doctor fiindca nu am resurse financiare ajutatima va rog macar sa stiu ce am

Bibi

acum 10 ani

Buna am ciclu de doua saptamani , am fost la doctor si mi-a spus ca e din cauza anticonceptionalelor , cica pana se obisnuieste corpul cu ele ! Mi-a zis sa mai astept doua saptamani sa vad daca se opreste sangerarea ! Eu sunt angrijorata nu mi se pare normal sa astept atat de mult timp !

alinaa

acum 10 ani

am ciclu de doua saptamani cu cheaguri si nu mai imi trece nu im permit sa merg la dostor ce medicamente mi-ai sugera?

alinaa

acum 10 ani

am ciclu de doua saptamani cu cheaguri si nu mai imi trece nu im permit sa merg la dostor ce medicamente mi-ai sugera?

daiana chenda

acum 10 ani

am ciclu de doua sptamani shi nu mai imi trece,abundent si fff multe cheagur..nu imi9 permit sa merg la doctor! ce medicamente mi+ati sugera! va rog sa ma ajutati nu am mama , nu am cu cine vorbi!!!

daiana chenda

acum 10 ani

am ciclu de doua sptamani shi nu mai imi trece,abundent si fff multe cheagur..nu imi9 permit sa merg la doctor! ce medicamente mi+ati sugera! va rog sa ma ajutati nu am mama , nu am cu cine vorbi!!!

claudia

acum 10 ani

eu mam facut pe ciclu si trebuia numai 6 zile si e 10 zile si tot nu mio trecut ciclu ce sa fac ajutatim

Ioana I

acum 9 ani

am menstruatie de 3 saptamani si am fost la medic si dupa ce am terminat consultatia nu mi-a dat nimic.

Pag 1 din 2