buna

Ciclul menstrual

Postata de brunetica35 cu 14 ani in urma.

eu trebuie sa iau diane35 pt reglereamenstruatiei dar fumez si nu pot sa ma las brusc de tigari,are ceva urmari.am inteles ca sunt anticonceptionale.va rog mlt un raspuns

Raspunsuri (2)

otilia

acum 14 ani

Nu trebuie neaparat sa le lasi brusc dar ai putea sa le mai raresti

Maria C

acum 14 ani

Parerile sunt impartite...In cursul administrarii produsului vor fi efectuate controale periodice la interval de circa 6 luni. Diane-35 nu va fi administrat in tulburari grave ale ficatului, in antecedente de tromboza venoasa sau arteriala, in cancer mamar si uterin (chiar tratat), hipertensiune arteriala, tulburari metabolice, diabet grav si altele. Femeile ce utilizeaza medicamentul, in special dupa 30 de ani vor evita fumatul.
Administrarea produsului va fi intrerupta in caz de aparitie a cefaleei, a unor tulburari de vedere, de auz sau a unei simptomatologii care indica fenomene patologice vasculare inflamatorii sau trombotice si altele. Pentru tratamentul bolilor androgen-dependente la femei ca : acneea (si formele insotite de seboree, inflamatii, cu formare de noduli), alopetia androgenica, hirsutism, de asemenea si ca contraceptiv oral la femeile cu aceste afectiuni.