buna ziua

Ciclul menstrual

Postata de elenamirela1980 cu 12 ani in urma.

am avut ciclu pe17 martie am un ciclu neregulat dar problema mea este ca dupa ce ma duc la baie sa fac treaba mica si cind ma sterg pe hirtia igienica am singe din ce cauza?poate sa fie un motiv si din cauza ca muncesc toata ziua de dimineta pina seara eu sint numai in picioare si in miscare continua si mai am si dureri de spate mai exact deasupra fundului?ce imi recomandati sa fac?
va multumesc astept raspuns.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar sa va adresati medicului de familie ce va indruma catre un serviciu de chirurgie generala pentru efectuarea unui tuseu rectal (identifica sursa sangerarilor de la acest nivel: hemoroizi, fisuri anale ), efectuarea unor analize de sange, examenul sumarului de urina, examinare pelvina la medicul ginecolog.