Buna ziua

Ciclul menstrual

Postata de gbrl cu 13 ani in urma.

Am 43 de ani, am nascut acum 18 ani, ultimul copil.De un an de zile fac sex neprotejat. Ultima menstruatie am avut-o pe 1 februarie. Ciclul era regulat. Am facut un test de sarcina pe 12 martie si a iesit pozitv. Este posibil sa fiu insarcinata? Posibil ca aceste teste sa dea erori?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Filipa

acum 13 ani

Pai daca ai ciclu regulat si faci sex neprotejat, la ce te astepti? Prezenta lunara a ciclului menstrual inseamna posibilitate de procreare. Cred ca esti gravida. Sa-ti traiasca!
Sunt femei care au ramas gravide si cand credeau ca sunt la menopauza. Este o perioada in premenopauza cand sunt tulburari de ciclu si se poate ramane foarte usor gravida. Cunosc femei care au ramas la 50 de ani.

Iuli

acum 13 ani

Sunteti insarcinata. Banuiesc ca va doreati acet copil din moment ce faceti sex neprotejat, deci felicitari!