buna ziua

Ciclul menstrual

Postata de midori cu 13 ani in urma.

mi s a terminat ciclul acum o saptamana pe 1iul.pe 7 iul am inceput sa sangerez iar.astazi 9iul inka m ai imi curge sange cat sa umplu jumatate de tampon.sanii ma dor de 1 luna.este normal?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu, si stii si tu ca nu e normal. Mergi repede la medic.

Roxana

acum 13 ani

Buna ziua, i-au de 5 luni anticonceptionalul Yaz recomandat de medic ,in prima luna menstruatia mi-a venit la timp, in a-2-a luna la timp,dar cam inainte cu o saptamana am luat 2 pastile roz deschis pentru ca mi-a fost rau din cauza ca am mancat ,iar apoi am facut gimnastica si am crezut ca l-am dat afara pe unul si de aceea l-am luat si pe al doi-lea.In a-3-a luna pe la jumate au inceput niste sangerari care au durat cam 2 saptamani pana ce mi s-a terminat si menstruatia in luna aceea.In luna a-4-a luna mi-a intarziat menstruatia 3 zile in timpul in care luam deja pastilele de culoare alba care sunt cu zilele de menstruatie.in a-4-a zi de pastila alba mi-a venit si a durat cam 5 zile,iar in luna a-5-a luna aceasta de cand i-au, mi-au aparut niste sangerari de culare roz dar in cantitate mica ,cu 3 zile inainte de a-mi aparea menstruatia in perioada de cele 4 comprimate albe.ce se intampla ?medicul ginecolog mi-a recomandat Yaz deoarece am facut un control si mi-a spus ca am un chist de 9 mm cam asa ceva.dar atunci am descoperit un nodul la sanul drept .dar care s-a micsorat in urma luarii Yaz.sunt probleme dupa tot ceea ce v-am scris?va rog sa imi raspunde-ti.Va multumesc!