Buna ziua

Ciclul menstrual

Postata de aditza28 cu 13 ani in urma.

Am probleme cu glanda tiroida si de 1 an de zile nu am menstruatie.La ultimul control ginecologic am aflat ca am ovarele polichistice. Am o greutate mai mare si tot ce mananc se depune. Orice regim as tine slabesc cateva kg si in cateva zile le pun la loc.Va rog sa-mi spuneti ce sa fac cu obezitatea si cu menstruatia. Ce tratament as putea sa iau. Va multumesc.

Raspunsuri (1)

mirona74

acum 13 ani

Sfatul meu este sa mergi la Institutul Parhon din Bucuresti, specializat in probleme hormonale, pentru a ti se institui un tratament si a fi tinuta sub observatie de catre medicii endocrinologi. Tratamentele hormonale nu se pot face ''dupa ureche'' si nici dupa sfaturile de pe forumuri. E necesar sa faci analize, iar numai un medic specializat sa-ti instituie un tratament adecvat conform nevoilor tale. Altfel te dereglezi de nici naiba nu te mai regleaza la loc.
Curaj, mergi la medic.