buna ziua. Am un ciclu menstrual regulat, la 28 z/tine5z. luna aceasta,a venit normal,fara probleme?

Ciclul menstrual Tulburare premenstruala Dureri menstruale Tulburari menstruale
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21601293762 cu 3 ani in urma.

Totul a fost ok.Duminica pe 20.09.2020 a fost prima zi,si in mod normal pe 24-25.09.2020 trebuia sa se termine. Am uitat sa mi iau pastila anticonceptionala in prima zi,si am luat o a doua zi ,si de atunci in fiecare seara la aceeasi ora. A mai facut asta,nu era prima data. am intrerupt cateva luni anticonceptionalele,si acum am inceput sa le iau iar. In ultima zi am luat o vit k si un calciu cu vit k,si seara am intretinut relatii sexuale. Din momentul ala nu s a mai oprit menstruatia,curge mereu,mai ales cand intretin relatii sexuale. Acum nu mai curge la fel de mult,dar totusi curge,trebuie pus tampon. Nu inteleg de ce nu se mai opreste.Ar trebuii sa ma ingrijorez sau sa astept sa treaca. Ce ar trebuii sa fac. Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504