Buna ziua am o problema care ma sperie ?

Ciclul menstrual

Postata de Maria cu un an in urma.

De 3 4 zile am niște scurgerii maronii ca un mucus și acum in a 5 a zi am o scurgere de sânge care are cavteva cheaguri. Sângerarea nu a fost abundenta. Nu sunt in perioada menstruației mai am undeva la o săptămâna și ceva pana imi vine ma puteți ajuta va rog ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Scurgerile maronii sau sangerarile vaginale in afara perioadei menstruale pot avea mai multe cauze posibile. Este important sa consultati un medic specialist pentru a evalua simptomele dumneavoastra si pentru a exclude orice cauza grava a sangerarii vaginale.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/problemele-ciclului-menstrual-cheagurile-de-sange-modificarile-de-culoar_5282