buna seara

Ciclul menstrual

Postata de ioniciiii cu 10 ani in urma.

buna seara ! (am o intrebare pentru ami ajuta o prietena) daca menstruatia i-a venit sambata si a avut contact neprotejat miercuri e posibil sa ramana insarcinata ..menstruatia era pe final ..nu mai avea scurgeri ! multumesc

Raspunsuri (2)

andreeaandre

acum 10 ani

daca are ciclul menstrual regulat,nu, pentru ca perioada ovulatie la un ciclu menstrual regulat este in jurul zilei a 14 a a ciclului menstrual.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu, ssarcina este imposibila.