buna seara

Ciclul menstrual

Postata de ingerash81 cu 13 ani in urma.

as vrea sa stiu si eu cum se ia vitamina k ,ca sa mi intarzie ciclul,si cu cat timp inainte sa iau...multumesc

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

De ce vitamina K? Eu stiu ca se ia Vitamina E. Eu asa am luat intotdeauna si a mers. Mie imi venea cam la cateva zile (3-4-5) dupa ce luam vit E. Dar luam numai dupa ce imi intarzia.

ingerash81

acum 13 ani

deci pana la urma sa iau vitamina e?si cand trebuie sa o iau.....k eu am programata o vacanta pe 2 august si mie tocmai atunci imi vine.......si vreau sa mi mai intarzie macar 5 zile....cate se iau si cu cat timp inainte....multumesc

Iuli

acum 13 ani

Ah CA SA iti intarzie. Scuze, credeam ca iti intarzie si nu stii ce sa faci. Cu vit E merge daca intarzie, ca sa iti vina.
Nu stiu daca merge cu vitamina K sa iti intarzie. Ideea e ca vit K e coagulatoare... Ia cu vreo saptamana inainte, daca vrei. Merge sigur cu anticonceptionale sa il "impingi"... Dar nu vad ce are daca iti vine atunci si nu stiu daca e bine sa il "muti", sa nu te trezesti ca te dereglezi pe urma... Cum crezi.
Sanatate!

ingerash81

acum 13 ani

si cand sa incep sa iau anticonceptionale?cu ce zi incepand?mersi

Sheila

acum 13 ani

Anticonceptionale se administreaza in prima zi de menstruatie, la tine e prea tarziu sa le mai iei. Daca o sa incepi de la urmatoare menstra tot nu o sa te ajute pt ca o sa corespunda cu concediul. Asta trebuia sa o faci acum cateva luni.

Iuli

acum 13 ani

Sheila are dreptate. Exista tampoane interne, daca mergi la mare.

vio-vio

acum 13 ani

si mie imi intarzie si nu stiu ce sa iau,am facut 2 teste si nu sunt insarcinata insa am o scurgere maro !

ingerash81

acum 13 ani

nu ati inteles,eu am zis k vreau sa mi intarzie k plec la mare in bulgaria si imi vine tocmai atunci,stii cumva ce sa fac?mersi

Ana

acum 13 ani

Buna ! As dori sa stiu si eu ce pot lua pentru a`mi intarzia menstruatia cateva zile .. Deoarce am concediu programat pe 29 iulie si trebuie sa`mi vina chiar atunci .. Astept raspuns . MULTUMESC !!