buna seara

Ciclul menstrual

Postata de yasminutza cu 14 ani in urma.

buna seara,mama vrea sa ma duca la ginecolg dar eu nu vreau pentru ca numai sunt virgina si imi este frica,as vrea sa ma duc eu sg la un control da nu stiu daca poate sami scrie domnu doctor ca sunt virgina cu toate ca eu nu sunt....ma cost ceva un consult daca sunt minora am 17 ani....astept un raspuns urgent

Raspunsuri (3)

mda

acum 14 ani

esti usuratica si vrei sa pari fata cuminte, mai cunoastem.

Menekse.

acum 14 ani

In primul rand nu cred ca e nevoie ca mama ta sa intre cu tine in cabinetul medicului. Apoi medicul nu are de ce sa ii spuna mamei tale daca esti virgina sau nu.............
Doar daca scopul vizitei e ca mama ta afle daca esti virgina........ De asta vrea sa te duca la ginecolog?
Nu cred ca e o problema daca te duci singura la medic, consultul va trebui sa il platesti oricum, pt ca pe medic nu-l intereseaza varsta.
Iar daca vrei ca el sa minta adica sa scrie ca esti virgina cand de fapt nu esti............iti dai seama ca te costa si mai mult..........
Daca asta e scopul vizitei la medic cred ca e cazul sa-i spui mamei tale adevarul pt ca oricum il va afla si cred ca se va supara mai tare ca ai si mintit-o pe deasupra........
Oricum nu inteleg unde va grabiti voi, fetele secolului XXI,asa de tare cu sexul, dar asta e alta problema.....

anca

acum 14 ani

-mai devreme sau mai tarziu mama ta tot va afla ca nu mai esti virgina deci nu are rost sa amani prea mult
-in caz ca ai o mama stricta incearca sa intri singura in cabinet la medic si spunei ca totul e prive si ca nu esti de accord sa ii dea informatii mamei tale
-daca ai o mama intelegatoare incearca sa ii spui si poate o sa iti ofere sprijin si niste sfaturi bune