buna!! legat de intarzierea menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de ela_88 cu 14 ani in urma.

Am urmat un tratament cu augmentin si metronidazol capsule pentru o tuse mai puternica...si acum 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia...e posibil sa intarzie de la acest tratament??? astept raspuns va rog...multumesc!!

Raspunsuri (2)

brunetica35

acum 14 ani

augmentatinul e un medicament puternic si s-ar putea din cauza asta sa ai ceva schimbari hormonale

Gabi3010

acum 14 ani

Nu mai am menstruatie din oct 2009.Am 47 de ani si in urma cu 2 ani am avut dereglari hormonale cred ca pe baza se stres, manifestate prin lipsa menstrelor.Anul trecut am avut hemoragieurmata de chiuretaj apoi la 2 saptamani iar s-a pornit o alta hemoragie finalizand cu alt chiuretaj si probe de biopsie.Am urmat tratament si a revenit cicul normal pana in oct2009 dupa care nu a mai venit deloc.Sa fie acesta inceputul menopauzei?