blocaj

Ciclul menstrual

Postata de eladaa cu 13 ani in urma.

buna,niciodata nu am avut intarzieri de cm.ultimul cm a fost pe 7feb2011.am c de 26zile.am facut un test de sarcina,pe 8 martie, care a iesit negativ.am fost la dc si mi-a facut eco vag si nu e vb de sarcina.mi s-a spus ca e blocaj.de la ce se produce acest blocaj?m-am ingrasat cam 1-2kg in ultima perioada(am 55-56kg,33ani),in rest stresul ca altadata.nimic nou.fac trat cu duphaston(de 3 zile,mai am inca 4zile de luat).si culmea e ca s-a dereglat chiar in prima luna cind ne-am hotarat si noi sa facem bebe.ar trebui sa fac si alte analize?

Raspunsuri (4)

Iuki

acum 13 ani

Consulta un endocrinolog. Cand a zis blocaj de ce nu ai cerut detalii? Mergi la medic.

eladaa

acum 13 ani

am cerut explicatii dar raspunsul a fost "SE MAI INTAMPLA"

Iuli

acum 13 ani

De ce nu ai intrebat in continuare? CE se mai intampla? Unde? Etc. In fine, asta e. Nu inteleg de ce pleaca oamenii neamuriti de la medic.

eladaa

acum 13 ani

specific ca am fost la cabinet particular in atena(aici sunt momentan)si cand am vazut-o pe doctoritza ft relaxata ca si cum era ceva normal si imi zicea stai linistita ca iti scriu niste medicamente si o sa-ti vina,parca ma agitam degeaba.oricum am facut si test pap...peste 10 zile vine rez (prin posta )si tre sa merg sa il vada si o zis ca daca nu-mi vine imi scrie alte medicamente...dar ma gindeam sa ma informez de pe net pana atunci,in caz de orice eventualitate sa stiu unde sa merg