AVORT SAU NU?

Ciclul menstrual

Postata de STL cu 11 ani in urma.

Buna ziua am 26 de ani si in urma cu ceva timp mi-a intarziat ciclul o luna,lucrul care nu mi s-a mai intamplat niciodata.Cand imi faceam baie am simtit o durere abdominala puternica,dupa m-am ridicat si s-a pornit o hemoragie puternica cu cheaguri mari de sange,toata ziua am avut hemoragie ziua urmatoare nu mai avem nimic,atunci m-am bucurat ca mi-a venit ciclul dar acum ma gandeam ca poate exista sansa ca in momentul ala sa fi avut un avort,este posibil?Va multumesc mult.

Raspunsuri (2)

cristina r

acum 11 ani

Cel mai bine trebuie sa mergi de urgenta la un medic ginecolog. este posibil orice, de aceea trebuie sa aflii parerea exacta a medicului. Indicat este sa iti faca si o ecografie transvaginala sa vada ce s-a intamplat. Indiferent de ce simptome ai avut inainte sau dupa ceea ce ai povestit ca ti s-a intamplat trebuie sa consulti un medic!!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, este posibil sa fi fost o pierdere a sarcinei. Este recomandat, totusi , sa consultati medicul ginecolog.