ar trebui sa-mi fac griji?

Ciclul menstrual

Postata de madame cu 12 ani in urma.

Buna seara,am 2 saptamani de cand nu mi-a venit CM.Ar trebui sa ma ingrijorez?Mentionez ca acum o luna am avut dureri insuportabile a sanilor,mi s-au marit,am luat putin in greutate.Au ft si mai multe schimbari a mediului.multumesc

Raspunsuri (9)

Dar

acum 12 ani

De e sa-ti faci griji? Daca esti insarcinata, acesta este un motiv de bucurie. Un copil inseamna bucurie, dragoste, familie, viitor.

madame

acum 12 ani

ma gandesc ca-i prea devreme pt un bebe,nu suntem pregatiti pt asta....

Dar

acum 12 ani

Stii cum se spune? Copiii cresc. Si e mai bine cand au parinti tineri, se inteleg altfel. Sunt multe femei care fac greseala sa renunte la prma sarcina si apoi nu mai pot ramane insarcinate. Nu te-as sfatui sa risti.

madame

acum 12 ani

eu nu vreau sa renunt la sarcina doamne fereste....ma gandesc ca poate nu-s insarcinata si tot va merge conform planului nostru...pt ca asa...oricat ar fi motivul de bucurie ne-ar marca ft tare...pt ca in viata asta trebuie sa facem mai intai ceva pt noi..profesie...casa si apoi copilul...nu merg cu conceptia ca copilul creste...nu vreau sa ma uit in ochii lui si sa am regrete....nu ca l-as ura..asa gandesc eu,consider ca-i prea devreme...trebuie sa fii pregatit pt asa ceva...e o responsabilitate ft mare...deci practic numai conteaza nimik doar copilul va conta

madame

acum 12 ani

vreau sa-i ofer un viitor daca vine pe lume...eu cred ca asa ar fi stres ft mare din partea cuplului,certuri....nu vreau sa-i ofer asa ceva copilului

madame

acum 12 ani

si is foarte speriata de bolile astea care il le poti transmite,consider ca trebuie inainte de-a ramane insarcina sa fac un set de analize sa ma asigur ca-s complet sanatoasa,sa incep o dieta naturala,bio,sa renunt la ce-ar trebui sa renunt,sa fac totul ca la carte cum se spune...

madame

acum 12 ani

am uitat sa specific ca am facut testul si mi-a iesit negativ

laura

acum 12 ani

Eu zic sa mergi la medic sa faci un consult,si poate iti da ceva,sa-ti declanseze menstra,si ceva pt reglare,posibil o dereglare hormonala...

madame

acum 12 ani

ms pt sfat