Anticonceptionale

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp150330210426225 cu 8 ani in urma.

Buna ziua,
Am luat anticonceptionale timp de 8 luni, si m-am horatat sa renunt la ele. In ultima zi a ciclului menstrual (deci in cele 7 zile de pauza) am avut un contact sexual neprotejat, urmand, teoretic, ca a doua zi sa incep o noua folie de anticonceptionale, ceea ce nu s-a mai intamplat si nu am mai inceput o noua luna de anticonceptionale. Intrebarea mea este daca exista sanse sa fi ramas insarcinata chiar in acea ultima zi de mestruatie, chiar atat de repede. Ma gandesc ca organismul nu isi reia functiile chiar asa de repede dupa o perioada relativ lunga de pastile, nu-i asa?
Multumesc mult!

Raspunsuri (1)

mary321

acum 8 ani

buna. nu neaparat poti ramane acum insarcinata. pot ramane si luna viitoare ptr ca tot ti-a mai ramas progesteron in organism.