Anticonceptionale

Ciclul menstrual

Postata de cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o intrebare legata de anticonceptionale. Am 19 ani, este posibil sa am si chisturi la ovare, am fost la mai multe controale unde mi s-a confirmat si infirmat acest lucru. De 12 zile iau anticonceptionale Diane35, problema este ca am niste sangerari destul de deranjante, am citit ca sunt normale, dar acum 2 ani am mai luat si nu le-am avut. Stiam ca Diane ajuta in problema chisturilor.... Ce ar trebui sa fac? Sa le opresc sau am nevoie de alte anticonceptionale mai slabe, gen Artizia? As putea opri Diane si sa continui cu altceva chiar daca nu am terminat blisterul? Astept raspuns. Multumesc anticipat! Mentionez ca sunt fumatoare.

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Sunt reactiile adverse ale anticonceptionalelor,pana se obisnuieste organismul cu ele,continua tratamentul..de regula cam 3 luni dureaza aceste tulburari..ssphcd4