anticonceptionale

Ciclul menstrual

Postata de adrianamecu cu 13 ani in urma.

Luna trecuta mi-a venit ciclul in data de 17,si am inceput sa iau anticonceptionale insa nu din prima zi a ciclului ci pe 24,aceasta era prima luna in care luam anticonceptionale,dupa o pauza de 1an,insa acum luna aceasta nu mi-a venit ciclul,c se intampla?

Raspunsuri (3)

adrianamecu

acum 13 ani

c sa fac

maria346122321

acum 13 ani

trebuia din prima zi an care ati vine ciclu sa ancepi anticonceptionalele.mergi la ginecolog pt consult sa nu fie vreun bebe si daca nu e le ancepi din prima zi a ciclului

Iuli

acum 13 ani

Fa un test de sarcina la 1 saptamana cel putin de la data la care trebuia sa iti vina. Apoi repeta-l peste cateva zile. Apoi mergi la medic. Banuiesc ca nu ai luat anticonceptionalele dipa analize hormonale amanuntite, ceea ce e cea mai mare greseala!