anticonceptionale yaz

Ciclul menstrual

Postata de monrose cu 13 ani in urma.

am o problema f mare !1 luna am lust yasminelle sunt niste anticonceptionale kre nu se gasesc in romania care au concentratya la fel k yaz urile .!am venit in romania si n am styut k o sa stauy mai mult de 1 luna!asa k mi se terminasera yasminelle si am fost la ginecolog si mi a zis sa iau yaz k st km la fel!le am lazi e ultima zi de pastila alba si nu mi a venit in schimb mi e rau ,am ameteli ma doare burta k si cum mi ar veni !maine iar trebuie sa incep anti ....ce fac??? eram in a 2 luna de anti si nu m am protejat .o fi posibil sa fiu?¿?¿?¿am nevoie de 1 raspuns urgent

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 13 ani

Stai linistita cred ca e ceva normal pt aceste anticonceptionale.Si eu am aceasta problema si le iau de un an.Menstruatia imi vine exact in ziua cand ar trebui sa incep o noua folie.
Eu zic sa continui sa le administrezi, este posibil ca menstruatia sa apara azi, maine.
Stai linistita nu ai cum sa fi insarcinata daca le-ai administrat corect (zilnic, cam la aceeasi ora)

Csara

acum 13 ani

Mergi cu folia in continuare. Si eu am menstruatia dereglata de la yaz. Se pare ca asa este principiul pilulelor. Asta in cazul in care le-ai folosit corect.

gabriela

acum 13 ani

si mie misa dat sa iau yasmin inainte de a face o iseminare in vitro dar nu am inteles prea bine de ce,cine poate sa imi dea o explicatie il rog sa o faca va multumesc.