Anticonceptioanle si ceai de slabit

Ciclul menstrual

Postata de alexaaa cu 13 ani in urma.

Buna ziua! iau anticonceptionale yasmin si beau ceai de slabit. Am vazut abia acum ca e posibil ca anticonceptionalele sa nu-si faca efectul daca ai diaree. Saptamana trecuta mi-a venit menstruatia mai putin decat de obicei , e posibil sa fiu insarcinata, daca nu am avut contact sexual cu o saptamana jumate inainte de menstruatie? Multumesc.

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 13 ani

In mod normal se spune ca pastila se absoarbe cam in 3-4 ore. Daca ai diaree cu mai mult de 4 scaune pe zi sau daca aceasta are loc imediat dupa administrarea pilulei ar trebui sa folosesti o metoda de protectie suplimentara.

alexaaa

acum 13 ani

si daca am luat pastila la 12 noaptea si la toaleta ma duc doar o data dimineata pe la 8-9 inseaman ca si-a pastrat efectul?

Iuli

acum 13 ani

Test de sarcina.

Sheila

acum 13 ani

Cred ca da eu din cate am inteles sunt probleme daca ai scaun de mai mult de 4 ori pe zi si acestea sunt apoase. Nu cred ca este cazul tau, dar cum zicea si Iuli fa un test

alexaaa

acum 13 ani

merci mult pentru raspuns. test inca nu o sa fac, mereu ma panichez asa din orice si fac teste..degeaba. asa k o sa mai astept