antibioticele intarzie ciclul menstrual?

Ciclul menstrual

Postata de jamilla cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am si eu o intrebare: antibioticele pot intarzia ciclul menstrual sau il pot deregla? Multumesc frumos

Raspunsuri (8)

Medic Epuran

acum 12 ani

Într-adevăr, antibioticele (conform multor studii clinice efectuate) pot genera tulburări ale menstruaţiei cât şi menstruaţii abundente şi dureri menstruale. Din această cauză antibioticele trebuie administrate numai la recomandarea unui medic

Dana

acum 10 ani

Am si eu aceeasi problema ..am luat antibiotice si nu mi.a venit ciclu chestia asta ma sperie ....este normal sa nu imi vina

ioana

acum 10 ani

buna am si eu aceasi problema , am luat in luna decembrie 10 zile de antibiotice (augumentin de 1000) si trebuia sa imi vina ciclul acuma in ianuarie pe data de 12-13 si inca nu a aparut am facut si test de sarcina dupa 12 zile de intarziere si a fost negativ..... sunt destul de panicata, am ceva simtome, dureri de burta doar in unele momente ale zilei .......

Ioana

acum 9 ani

Aceeasi problema o am si eu doar ca la mine e problema ca prima oara am luat Trinizol pentru Lambli ai pe urma la 2 zile diferenta am facut gripa si am inceput tratament cu augmentin .... Si de doua saptamani trebuia sa imi vina menstruatia dar nimic...deja am 14 zile intarziere, test de sarcina inca nu am facut pt k ma sperie gandul, dar am sa il fac maine...in schimb dureri de spate si burta am, ma iau si ma lasa si nu le am tot timpul....un sfat ceva?

mimi

acum 10 ani

buna seara am si eu o intrebare.....

Oana

acum 10 ani

Am si eu acceiasi problema am inceput un tratament ca aveam trompele dilatate si era posibil sa fie si infundate ,un tratament cu ovule poliginax 6 zile inaintea menstrei si alte 6 dupa terminarea ei , si in timpul menstrei mai luam vimovo 10 zile si nolicin 5 zile . Si trebuia sa imi vina menstra pe 14.4.14 si sunt panicata .e oare posibil sa imi intarzie de la pastile??? Ca nu am nici un alt simtom de sarcina

iulia

acum 9 ani

Buna daca puteti sa mi spuneti si mie cum pot sa intarzii ciclul cu 3-4 zile nu iau anticonceptionale nu l-am intrerut niciodata .Va rog ajutatima .Concediu placut.

gabytza

acum 7 ani

Si mie mi-a intarziat 8 zile.am facut test si nu sunt insarcinata dar eu m-am ingrasat in ultima perioada si s-ar putea ca adta sa fie cauza!multa sanatate!