Ameteli, stari de lesin, dureri de cap inainte si dupa ciclu

Ciclul menstrual

Postata de Zapa06 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Am cam in fiecare luna dureri de cap, ameteli si stari de lesin inainte si dupa ciclu menstrual. Mi-am facut analize si mi-a iesit calciu un pic mai mic, doctorul de familie mi-a recomandat produse naturale sa consum lactate, coji de oua, fructe insa nu prea ma ajuta si voiam sa stiu daca pot lua calciu lactic sau calciu cu D3. Dvs ce imi recomandati?

Multumesc,

O zi buna!

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca analizele sunt in adevar bune , Puteti lua Calciu lactic dar si cate 2x1 comprimate pe zi Gingobiloba. si Magneziu.

Iuli

acum 12 ani

Eu va recomand Cal-C-Vita sau Cal-D-Vita. Eu asta iau. Si incercati sa nu tineti cura de slabire de exemplu in acea perioada.

adina

acum 12 ani

am ameteli. stari se voma, stari de lesin, intepaturi in cap+ spasmofilie....chist ovarian si microlitiaza renala...prea mult pentru mine cred...ce as putea face?

Mirela

acum un an

Bună ziua am amețeală în fiecare luna după menstruație menționez ca analizele sunt bună am fost la ginecolog și sunt bine am făcut control la cap nu am nimic va rog sa ma ajutați de ce am amețeli și stare de rău dacă analizele sunt bune?