Amenoree

Ciclul menstrual

Postata de avelia cu 14 ani in urma.

Anul trecut nu mi-a mai venit ciclul timp de 3 luni de zile , apoi a inceput sa-mi vina o data la 2 luni . Acum nu mi-a mai venit de la 1 februarie si de cateva zile am o scurgere rosie-maronie in cantitati reduse , numai pe timpul zilei si aproximativ aceleasi simptome pe care le aveam si la menstruatie . Precizez ca nu folosesc anticonceptionale , posibilitiatile de sarcina sunt excluse . Daca puteti sa -mi spuneti cam ce determina aceasta dereglare menstruala.
Va multumesc !

Raspunsuri (2)

selinuta20

acum 14 ani

buna dute la un medic si o sa iti spuna problema dupa mine e mai bine sa iei anticonceptionale asa il reglezi dupa mine ai o dereglare hormonala.dute la medic.

anna1708

acum 14 ani

draga mea,si eu am aceeasi problema ca si tine.Am luat duphaston si mi-a venit, asta bineinteles prescris de un medic ginecolog.Incearca si u sa mergi la un medic...Sanatate