amenoree secundara

Ciclul menstrual

Postata de jalaboi cu 14 ani in urma.

buna seara..... acuma 3 ani am avut o dereglare menstrula(am facut 3 teste de sarcina si erau negative, dar amenoreea persista)am facut tratament cu Duphaston 10 zile(la recomandarea medicului)si menstruatia s-a reglat. Am continuat protectia cu Diane-35 timp de 2 ani si m-am hotarat sa opresc.Timp de 6 luni am avut menstruatie normala cu mici dereglari de data (nu la data fixa), dar am aproape 1 luna si menstruatia nu apare si testele sunt negative. E posibil sa fie aceeasi problema ca la inceput? astept raspuns urgent

Raspunsuri (1)

ionica

acum 14 ani

Este posibil sa ai aceeasi problema ac***a in vedere ca ai intrerupt ac. Foloseste de la plafar extract din mladite de zmeur care este pt. reglarea ciclului menstrual, etc. 30 de picaturi in putina apa de 2 ori pe zi.