am probleme

Ciclul menstrual

Postata de ileana160 cu 12 ani in urma.

sunt insarcinata in 4 luni , am descoperit un fibrom de 4 cm si am 30 de ani ...pot naste prin cezariana si totodata sa-mi fie extirpat si fibromul?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Da, asta in cazul in care veti putea duce sarcina la termen si nu veti avea, dvs, copilul, sau amandoi probleme grave. Trebuia sa va descoperiti si tratati fibromul INAINTE de a ramane gravida! SItuatia este foarte periculoasa, discutati cu mai multi medici.

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

cel mai bine te sfatuiesti cu medicul tau ginecolog