am nevoie de un raspunss!!

Ciclul menstrual

Postata de asii cu 10 ani in urma.

am avut parte de relatii sexuale protejate dar am o problema ciclul menstrual trebuia sa imi vina in 14 la fel ca luna trecuta, insa au trecut 4 zile de atunci si nici un semn ca mi`ar venii... doar durerii de burta .. si usturime la urinare cateodata.. nu inteleg?? mi`am facut un test de sarcina care a iesit negativ... va rog dati`mi un sfat !! :|

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ciclul menstrual poate varia, in mod normal, intre 21 si 25 de zile. Este bine sa luati in seama urmatorii factori care pot duce la intarzierea ciclului menstrual: stresul, tulburarile homonale, infectiile din sfera genitala, tulburarile metabolice, etc. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.