am ciclul menstrual inainte de termen

Ciclul menstrual

Postata de carmen stroe cu 12 ani in urma.

in luna decembrie cicl;ul mestrul mia venit la 28de zile asa mia venit mereu.Acum in luna ianuarie mia venit ciclul azi pe 5 ianuarie, cam devreme adica mia venit la 23 de zile .Am avut si o infectie urinara dar mam tratat cu ciprolen.Infectia urinara am avuto in decembrie pe 20 am luat acele pastile 5 zile o pastila pe zi.aceste pastile poate provoca o dereglare a ciclului mestrual?Sau ce altceva poate sa deregleze ciclul?Va rog sa imi raspundeti la intrebarile mele.

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ciprolen este un antibiotic (clasa fluoroquinolone) indicat in infectiile tractului urinar, printre reactiile adverse nu sunt mentionate tulburari ale ciclului menstrual. ciclul menstrual se calculeaza incepand cu prima zi a menstruatiei.

carmen stroe

acum 12 ani

da asta stiu ca ciclul menstrual se calculeaza din prima zi a ciclului,daca luna trecuta am avut ciclul pe data de 14 decembrie ar fi trebuit sa ai ciclcul pe data de 10 ianuarie si nu pe 5,ceea ce mie mia venit ciclul la 23 de zile din prima zi de ciclul a luni trecute si nu la 28 cum a fost pina luna trecuta.Aveti idee de la ce mi sa dereglat ciclul?

florynna cucura

acum 11 ani

mi-a venit ciclul menstrual mai devreme cu doua saptamini...ar trebui sa ma alarmez?Pentru ca e prima data cind mi se intimpla astfel.

roxana ilie

acum 9 ani

Buna ziua.am nevoie de ajutor! Mi-a venit menstruatia cu o zi inainte de data la care normal trebuia sa vina,cu toate ca iau contraceptive. Stie cineva de ce sau daca sa incep de azi un nou blister(azi fiind ultima zi placebo)?? Multumesc

mihaela

acum 8 ani

buna ziua la un control ginecologic a depistat ca am infectie urinara am luat Antibiotic ciprolen si imi intarzie menstruatia oare de ce stie cineva ?