alina

Ciclul menstrual

Postata de alicee cu 13 ani in urma.

am si eu o intreb.:la anticonceptionalele yaz se face pauza intre blistere?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Medicul tau ginecolog nu ti-a spus cum sa le iei? Ai citit prospectul?

alicee

acum 13 ani

medicul mi-a sp deket kte zile,am citit prospectul si nu se face pauza!
dar din auzite mi s-a sp k nu este bn sa nu faci pauza!

alicee

acum 13 ani

sau sa faci pauza intre ele!

Iuli

acum 13 ani

Nu stiu ce intelegi prin pauza. Le iei cum le ia toata lumea. Iei toate pastilele, astepti sa iti vina, dupa cele 7 zile iei un nou blister etc. Nu inteleg ce inseamna sa nu faci pauza, adica sa iei incontinuu? In nici un caz! Ar insemna sa nu mai ai sangerare deloc si nu ti-as recomanda.