ajutor

Ciclul menstrual

Postata de emiiinem cu 10 ani in urma.

pe data de 10 am avu un accident si s-a rupt prezervativul, dar nu a ejaculat in mine. in data de 5 au inceput durerile menstruale, si trebuia sa imi vina in curand. am fost la farmacie dupa 2 zile si mi s-a zis sa iau escapelle. menstruatia inca nu mi-a venit, dar am dureri de burta. oare sunt insarcinata?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Efectuati un test de sarcina si consultati medicul ginecolog pentru a aexcude sarcina.
Anticonceptionalele de urgenta perturba echilibrul hormonal si sunt insotite de tulburari ale ciclului menstrual.