Ajutor! Ciclul menstrual mult prea devreme :(

Ciclul menstrual

Postata de lumina cu 14 ani in urma.

Buna ziua, am asa problema. Ultima data ciclul mi s-a inceput pe data de 30 mai. Pe 7 iunie mi s-au terminat eliminarile si azi, 10 iunie, iarasi mi s-a inceput ciclul! Pot sa spun ca stresuri nu am avut, greutati nu am ridicat. Va rog mult spuneti care ar putea fi cauza? Am auzit si asa versiune ca as putea fi insarcinata!
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (39)

Sheila

acum 14 ani

Insarcinata, nu cred mai sigur o raceala sau o dereglare horonala, oricum observ ca te tine destul de mult, dc nu mergi la un specialist pt un tratament, iti va regla menstruatia si nu vei mai fi stresata

raluca

acum 14 ani

Doctorul stie cel mai bine ce ai. Normal ar fi sa faci un control ginecologic. Poate iti prescrie si niste anticonceptionale. Numai bine

Citat:
Buna ziua, am asa problema. Ultima data ciclul mi s-a inceput pe data de 30 mai. Pe 7 iunie mi s-au terminat eliminarile si azi, 10 iunie, iarasi mi s-a inceput ciclul! Pot sa spun ca stresuri nu am avut, greutati nu am ridicat. Va rog mult spuneti care ar putea fi cauza? Am auzit si asa versiune ca as putea fi insarcinata!
Va multumesc anticipat

simona_17

acum 14 ani

am si eu o intrebare...va rog sa-mi raspundeti...de obicei atunci cand imi venea menstruatia ma simteam rau si aveam dureri groaznice iar sanii se faceau fermi si ma dureau...dar in ultimele 2 luni nu am mai avut nici o durere si nici sanii nu se schimbau iar mia venit cu vreo 2 saptamani mai devreme si imi tine 3 zile,4 fata de 5,6 cat imi tinea inainte si nu stiu c anume se intampla...daca stiti va rog sa-mi spuneti ca ma cam sperie situatia.

Georgiana101

acum 14 ani

Nu e nimica batut in cuie, cum ca trebuie sa ai dureri neaparat sau trebuie sa te tina nush cate zile, NU! Eu am dureri cand si cand nu mereu, si ma tine 3 zile 4 maxim..ceea ce cred eu ca este normal. Nu este nimica grav daca nu te tine 5-6 zile cat te tinea si altadata din contra probabil incepe sa se regleze. Dupa cam 2-3 ani nu mai tine cate 5-6 zile cum tinea la inceput si se regleaza.Nu ai de ce sa te sperii.

Citat:
am si eu o intrebare...va rog sa-mi raspundeti...de obicei atunci cand imi venea menstruatia ma simteam rau si aveam dureri groaznice iar sanii se faceau fermi si ma dureau...dar in ultimele 2 luni nu am mai avut nici o durere si nici sanii nu se schimbau iar mia venit cu vreo 2 saptamani mai devreme si imi tine 3 zile,4 fata de 5,6 cat imi tinea inainte si nu stiu c anume se intampla...daca stiti va rog sa-mi spuneti ca ma cam sperie situatia.

Adrienne

acum 14 ani

Un ciclu menstrual normal, sanatos, trebuie sa fie fara dureri si sa tina 3-4 zile.

ana maria

acum 13 ani

da sar putea asa fii insarcinata

Deea

acum 13 ani

Sperii fata degeaba...mai mult k sigur are o infectie puternica in corp.In loc s-o trimiti la medic o sperii si mai mult.

lumidrag

acum 13 ani

de la nibiru, planeta x, cea care se apropie, se trage dereglarea.

Doamna

acum 13 ani

Buna ziua!
Am si eu o problema , zilele trecute mi-a venit din nou ciclul menstrual la doar 15 zile de la ultima menstruatie.
Ce ma sfatuiti ?
Sa fie ceva neregula cu organismul meu?

stoica nicoleta

acum 13 ani

am 29 ani e normal sa mi tina ciclul 2 zile

miha

acum 13 ani

BUNA ZIUA.ESTE PRIMA DATA CIND I-MI VINE CICLUL MENSTRUAL LA NUMAI 21 ZILE DE LA ULTIMUL, VENIT NORMAL,ADICA 28 ZILE.NU AM AVUT NICI UN FEL DE SIMPTOMA CUNOSCUTA.MA PUTETI AJUTA CU UN RASPUNS?

beatrice

acum 13 ani

am 13 ani si mia veni ciclul. Nu am dureri delocc,dar in schimb imi curge foarte mult. asta e a4-a zi de menstruatie. ma mai poate tine? cat timp?

ella

acum 13 ani

pe 2 ian a fost ultima zi de ciclu si pe 16 ian mi-a venit iarasi .Am sterilet ce poate fi??

Deea

acum 13 ani

Dupa auzite esti gravida in 4-5 luni,esti in toate felurile numai adevarata pbl n-o afli cu exactitate din auzite.Du-te fugutza la ginecologie si fa un examen ginecologie complet+babes papanicolau. Si nu te speria degeaba...dak kiar crezi p***aile astea ia un test de sarcina de la farmacie :)

LARISA

acum 13 ani

BUNĂ ,ZIUA...LA MINE SE ÎNTÎMPLĂ ,CEVA,,,ŞI NU ÎNŢELEG,PE 1.03.11.AM AVUT CICLU,AU TRECUT.13 ZILLE ,ŞI EARĂŞ SA ÎNCEPUT ,CICLU.DEAMU ADOUA OARĂ PE LUNĂ...ŞI AŞA DOUĂ LUNI LA RÎND..CE POT AVIA...NU AM STRES,DURERE''I...ÎNSĂ NU AM BĂRBAT...

anonimix

acum 13 ani

Salut!:(am si eu o problema si va rog sa ma lamuriti.Akm o saptamana in timpul actului sexual perzevativul s-a rupt si prietenul meu a ejaculat in mn,la niki 2 ore am luat imediat pastila de a2-a zi..insa după 5 zile la inka un act sexual am remarcat niste pete de sange,care picura incontinu....chiar nu stiu ce sa cred......este posibil ca sa-mi fi venit ciclu,cu 14 zile inainte sa se fi dereglat de la pastila de a-2a zi,,,,,sau....?:(pls vreau rasp cat mai rep....nu mai stiu ce sa mai fac:(sunt disperata

Anonim

acum 12 ani

Pilula de a doua zi are acest efect asupra organismului: fiind o bomba hormonala, are tot felul de efecte ciudate, inclusiv sangerari. Iti spun din experienta, iar raspunsul pe care ti l-am dat vine direct de la ginecologul pe care l-am consultat eu atunci. Ca sa fii insa mai linistita, ai putea sa mergi la un control

lia

acum 12 ani

am o intrebare ie normal sa tina ciclul3,4 zile da cu flux mai mare am 20 de ani

sad girl

acum 12 ani

buna.. am si eu o intrebare.. e normal sa imi vina mai rpd cu 1 sapt ciclu? si de 2 ori pe luna? ( inceputu lunii si sfarsit) .. de dimineata am avut dureri si am luat un algocalmin... si dupa vreo 4 ore ciclu.. ce sa fac?

buna

acum 12 ani

mi-a venit si mie ciclul menstrual si m-a tinut doar 3 zile in loc de 4 5. ce poate sa fie? e ceva grav?incep sa ma ingrijorez

Pag 1 din 2