ajutatima va rog

Ciclul menstrual

Postata de danydany9292 cu 11 ani in urma.

nu stiu ce sa mai fac au trecut deja 8 zile de cand imi intarzie menstra iar sintome nu prea sunt inafara faptului ca ma doare burtica ieri am crezut ca mia venit deoarece am gasit sange pe chilotei am pus un absorbant iar cand mam uitat aseara nu a mai curs nimic decat foarte putin chiar nu stiu ce sa mai fac la ecografie mi sa spus ca sar putea sa am anexita ajutatima va rog datimi un sfat ce sa fac

Raspunsuri (5)

Sigada

acum 11 ani

La 10 de la intarzierea menstruatiei poti face un test de sarcina si iti recomand un control la medicul ginecolog, deoarece intazierea menstruatiei poate fi cauzata de foarte multi factori, de la sarcina, la dereglari hormonale sau chisturi. De aceea, este foarte importanta vizita la medicul ginecolog care poate stabili un diagnostic.

danydany9292

acum 11 ani

ai dreptate insa ultimu contact sexual a fost acum 2 luni iar luna trecuta mia venic menstruatia am fost si la medic si miam facut un ecograf la care nu sa vazut nimic si doctoru mia zis ca am anexita am urmat un tratament pe care lam terminat luni si ieri a aparut o sangerare si am crezut ca mia venit insa aseara cand mam uitat pe absorban cursese foarte putin si nici acum nu imi veni ce ma fac imi e tare frica...credeti ca daca erea un bebe nu sar fi vazut la ecograf

danydany9292

acum 11 ani

si app ecografu a fost facut cam la 6-7 saptamani de la contactu sexual

Sigada

acum 11 ani

Mergi din nou la medicul ginecolog care ti-a dat tratamentul pentru anexita la control.

danydany9292

acum 11 ani

am zis sa mai astept pana luni si daca numi vine luni sa ma duc dinou la medic