ajutati-ma va rog

Ciclul menstrual

Postata de maddyraddu cu 12 ani in urma.

Buna ziua am si eu o nelamurire, acum 2 luni nu mi-a venit ciclul, luna trecuta mi-a venit iar luna aceasta nu mi-a venit :( ce se intampla ?

Raspunsuri (13)

Iuli

acum 12 ani

Test de sarcina ai facut? Daca da si este negativ, cel mai probabil ai o dereglare hormonala pentru care trebuie sa consulti un medic ENDOCRINOLOG.

maddyraddu

acum 12 ani

da am facut 2 teste si au iesit negativ amandoua

maddyraddu

acum 12 ani

luna aceasta trebuia sa imi vina pe 24 :(

Iuli

acum 12 ani

si pt 3 zile te ingrijorezi? :) Daca ai avut contacte sexuale protejate, nu ai de ce sa iti faci probleme caci cel mai probabil gravida nu esti.

maddyraddu

acum 12 ani

multumesc mult!

Iuli

acum 12 ani

testul se face la cel putin 1 saptamana de intarziere si se repeta dupa alte cateva zile. Pana taunci nu este relevant. Daca intarzierile persista, sunt de mai mult de 1 saptamana fata de cele 28 de zile si ti se intampla asta 2-3 luni la rand, mergi la endocrinolog. Evident, prezervativul se foloseste la fiecare contact sexual pt a evita sarcina + BTS. Succes.

maddyraddu

acum 12 ani

am uitat sa spun.. ca acum 2 luni am luat ibalgin... luna trecuta nu am luat si mi-a venit, luna aceasta am luat iara pentru dureri de cap si vad ca nu vine... poate fi si din cauza pastilelor?

Iuli

acum 12 ani

N-as crede.

maddyraddu

acum 12 ani

multumesc pentru ajutor

maddyraddu

acum 12 ani

cand apar simptomele unei ssarcini sau care sunt cele mai frecvent intalnite?

Iuli

acum 12 ani

Simptomele apar in saptamanile 7-8 cand testul s-a pozitivat deja de mult. Singura cale de a sti ca esti gravida este sa se pozitiveze testul.

maddyraddu

acum 12 ani

am facut 2 teste si au iesit negativ #:-S acum 2 luni.. acum sa mai astept cateva zile ca sa pot face un alt test . Dureri de burta am ... dar vad ca nimic nimic

Iuli

acum 12 ani

Inca o data, daca v-ati protejat nu ai de ce sa iti faci probleme. Eu cred ca e o dereglare hormonala.