Afecteaza ovulele menstruatia?

Ciclul menstrual

Postata de MihaelaAlexandra cu 12 ani in urma.

Buna ziua. In urma cu o luna am inceput un tratament: 2 saptamani de augmentin 2/zi si 2 saptamani (dupa terminarea augmentinului si trecerea menstruatiei din luna trecuta) de ovule Cervugid.
Luna aceasta mi-a intarziat ciclul (precizez ca pana in aceasta luna ciclul imi era regulat max o zi in + sau -).
Am facut test de sarcina acum 3 zile - negativ, dar totusi inca nu mi-a venit menstruatia.
Este posibil sa fiu insarcinata sau menstra intarzie din cauza tratamentului?
Va multumesc

Raspunsuri (15)

Iuli

acum 12 ani

Ce fel de protectie ati folosit in aceasta perioada?

MihaelaAlexandra

acum 12 ani

prezervativ dar s-a intamplat o data si fara protectie ...

Iuli

acum 12 ani

Pacat. Este necesara abstinenta in timpul tratamentului iar actul sexual neprotejat va poate anula tot tratamentul efectuat, ca sa nu mai zic de posibilitatea unei sarcini care daca exista va trebui avortata. Nu pot sa inteleg...in fine. Faceti un test de sarcina la 1 saptamana de intarziere si apoi repetati-l dupa alte cateva zile. Apoi mergeti la medicul dvs, spuneti-i ce ati facut si vedeti ce va spune. E posibil sa trebuiasca reluat tratamentul. Partenerul trebuie sa mearga la dermato-venerolog sa faca proba de secretie, cel mai probabil are si el, si sa faca tratament de asemenea.

MihaelaAlexandra

acum 12 ani

Si el era sub tratament o data cu mine ... asta este .. inconstienta... Cu toate ca medicul la prescrierea tratamentului mi-a spus ca pot avea contact sexul fara nici o pb iar folosirea prezervativului este pt a nu exista disconfort de la ovule :(

vio

acum 12 ani

am facut un tratament cu ovule gynozol pt ca in urma cu trei sapt am luat un antibiotic si mia intirziat ciclul,dar vreau sa spun ca am trompele legate.si mie cam teama.ce credeti?ovulele mia intirziat ciclul?

MihaelaAlexandra

acum 12 ani

vio, am facut tratament cu ovule + augmentin... mi-a intarziat 8 zile, dar astazi mi-a venit menstruatia... deci ori ovulele... ori caldura +stresul din ultima perioada au afectat menstra. Dar e posibil sa aiba si ovulele o parte vinovata

vio

acum 12 ani

mie teama nu stiu de ce,am 2 fetite si am trompele legate.ginecologul meu ma asigurat ca nu mai ramin niciodata insarcinata.nu mia intirziat ciclul nici macar o zi.oricum merci mult.

ariciuc.carmen

acum 11 ani

Am facut tratament cu ovule cervugid si mi-a intarziat ciclu.(4 zile).Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac.Sunt insarcinata?

catherine

acum 9 ani

Buna! La fel am patit si eu. Mie mi-a intarziat 8 zile, mi-am facut test de sarcina si a iesit negativ. Posibil sa fie de la cervucid, dar ... ai putea sa-ti faci si un test de sarcina.

claudia

acum 10 ani

dupa o cura de 12 ovule de cevugid, fara cntact sexual, constat ca la venirea menstruatiei, imi curge mult mai putin fata de celelalte dati. e din alte cauze, cum ar fi o raceala sau e o chestiune frecvent intalnita dupa un tratament c ovule? multumesc

Maria

acum 8 ani

Buna ... Am si eu o problemuta... Acu o luna jumate am facut tratament cu cervucid... Di dupa 3 zile de tratament mia venit menstra... Dupa nu lam mai reluat pt ca mia fost frica ... Am avut contact sexual ... Luna asta trebuia sa am menstruatie pe 20 si nimic ... Sa fi ramas insarcinata sa. E de la cervucid ... Test inca nu am facut .

Vasi

acum 7 ani

Stie cineva unde as mai putea gasi ovule Cervugid??

multumesc

MembruMobileApp150330210427803

acum 7 ani

Ovulele Cerviron afecteza menstruatia?

Utilizator11577440228

acum 4 ani

Se pot administra ovulele dupa terminarea menstruatiei ?

Utilizator11630662055

acum 2 ani

Buna ziua mia intirziat menstruatia 4zile si amtrompele llecate nu am facut tratament si nici protectie ce sa fac abea au trecut 8 luni de la nastere ce sa fac ?